• Kategorie
  • Szukaj
  • Pendrive (pamięci USB) Poznań

Pendrive - pamięć USB

Pendrive – co to jest i do czego się przydaje?

Pendrive - to urządzenie pamięci masowej, które używamy do przechowywania i przenoszenia danych. Jest to wyjątkowo małe urządzenie, które mieści się w dłoni, zakończone jest interfejsem USB który służy do podłączenia pamięci przenośnej do urządzenia. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pendrive'ów, które przez swoje zróżnicowanie parametry znajdą zastosowanie w każdej dziedzinie.

Pendrive'y to bardzo praktyczne urządzenia, można na nich przechowywać pliki różnych rodzajów i wielkości takie jakfilmy, zdjęcia, muzykę, a następnie szybko przenieść je na wybrane przez nas urządzenie z portem USB. Urządzenia te często wykorzystywane przez profesjonalistów, do przenoszenia plików o większych rozmiarach

Jaki pendrive wybrać?

Podczas wyboru idealnego dla nas pendrive'a należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.
Najważniejszym czynnikiem jest pojemność wybranej przez nas pamięci USB. W naszej ofercie znajdziesz pamięci o pojemności od kilku do kilkudziesięciu gigabajtów. Jeśli potrzebujemy przechować tylko kilka zdjęć i dokumentów, to wystarczy pendrive omałej pojemności, lecz gdy chcemy przechować filmy, muzykę czy inne duże pliki to powinniśmy wybrać pendrive USB z większą pojemnością.

Równie ważnym czynnikiem jest prędkość przesyłu danych, parametr ten definiuje jak szybko wybrane przez nas pliki znajdą się na urządzeniu docelowym. Im ten parametr jest wyższy tym transfer danych odbędzie się szybciej.

Typ interfejsu USB to standard USB na jakim pracuje nasze urządzenie przenośne. W tej chwili najpopularniejszym interfejsem USB jest standard USB 3.0, ponieważ oferuje on lepszą prędkość przesyłu danych w stosunku do poprzednich wersji.

Wygląd i dodatkowe funkcje pendrive

Wybierając przenośną pamięć USB nie możemy zapomnieć o jej wyglądzie czy dodatkowych funkcjach. W naszym sklepie znajdziesz pendrive'y o różnym ciekawym wyglądzie, z różnych materiałów, oraz te z dodatkowymi funkcjami takimi jak: zabezpieczenie hasłem czy ochrona przed wodą, pyłem czy wstrząsami. Funkcje te będą szczególnie przydatne dla osób, które przechowują poufne dane i pracują w ciężkich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz porady w doborze odpowiedniego rozwiązania, zgłoś się do specjalistów ze sklepu komputerowego ITMAG.

 

KINGSTON Exiodia 64GB USB3.2 blue
KINGSTON Exiodia 64GB USB3.2 blue
Produkt niedostępny
Pendrive Kingston 32GB USB3.2 Gen 1
Pendrive Kingston 32GB USB3.2 Gen 1
Produkt niedostępny
Pendrive Kingston 64GB USB 3.0 kolor czarny
Pendrive Kingston 64GB USB 3.0 kolor czarny
Produkt niedostępny
Imro mały pendrive 16GB USB 2.0 Easy czarny
Produkt niedostępny
740617306422
Kingston pendrive 128GB USB-C DT80
Produkt niedostępny
Pendrive GoodRam 16GB USB 3.0 kolor czarny
Pendrive GoodRam 16GB USB 3.0 kolor czarny
Produkt niedostępny
3536403372323
Produkt niedostępny
  • Producenci