• Kategorie
  • Szukaj
  • Głośniki Poznań

Głośniki komputerowe

Głośniki komputerowe są niezbędnym elementem każdego stanowiska komputerowego, przydają się do słuchania muzyki, oglądania filmów czy grania. Dobrej jakości sprzęt audio sprawi, że dźwięk będzie zupełnie innej jakości, a odbiorca będzie czuć się, jak w centrum wydarzeń. W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli głośników komputerowych, o różnych parametrach w różnych przedziałach cenowych, do różnych potrzeb

Dobre głośniki do komputera - na co zwracać uwagę?

Moc zestawu

Jest kluczowym parametrem podczas wyboru głośników komputerowych. Im wyższa moc głośników, tym dźwięk generowany przez nie będzie głośniejszy i bardziej dynamiczny. Zestawy głośników komputerowych które znajdziesz w naszej ofercie mają różną moc. Najważniejsze jest aby wybrana przez nas moc zestawu była dopasowana do naszych potrzeb i warunków domowych. Jeśli głośniki będą znajdować się w małym pokoju, to głośniki o małej mocy i tak dadzą sobie radę, lecz w dużym pomieszczeniu powinniśmy pomyśleć o większej mocy.

Rodzaj głośników

W sklepie komputerowym ITMAG, znajdziesz wiele rodzajów głośników. Najpopularniejsze rodzaje głośników to w tej chwili głośniki 2.0, 2.1, 5.1 i 7.1. Liczby w podawane w nazwie rodzaju głośników nie są przypadkowe, oznaczają one liczbę głośników w wybranym zestawie. Głośniki 2.0 to po prostu zestaw dwóch głośników, lecz zestaw 2.1 to zestaw również dwóch głośników, ale z dodatkowym subwooferem. Rodzaje głośników takie jak 5.1 czy 7.1 to zestawy multimedialne, które składają się pięciu lub 7 głośników również z subwooferem. Wybór pomiędzy rodzajem głośników zależy głównie od potrzeb oraz budżetu użytkownika.
Jeśli szukamy głośników tylko do słuchania muzyki czy grania to głośniki 2.1 powinny wystarczyć. Gdy zależy nam na wysokim jakościowo bardzo rozbudowanym systemie, wtedy powinniśmy wybrać zestaw 5.1 lub 7.1.

Głośniki bluetooth

Często zdarza się, że chcemy odtworzyć muzykę z naszego smartfona czy tableta. Wtedy warto skorzystać z głośników z opcją bluetooth, pozwolą na bezprzewodową komunikację i emisję dźwięku. W naszym sklepie znajdziesz różne głośniki komputerowe z opcją bluetooth, dzięki której będziemy mogli podłączyć się wieloma urządzeniami przenośnymi.

Jeżeli potrzebujesz porady w doborze odpowiedniego rozwiązania, zgłoś się do specjalistów ze sklepu komputerowego ITMAG.

 

  • Producenci