W dzisiejszym dynamicznym świecie technologii, gdzie przechowywanie danych odgrywa kluczową rolę w codziennym funkcjonowaniu, innowacje w obszarze klonowania dysków stają się niezwykle istotne. Wśród tych innowacji pojawia stacja klonująca do Dysków NVMe Unitek SolidForce Advanced. Ta zaawansowana stacja klonująca rewolucjonizuje proces klonowania dysków NVMe, zapewniając użytkownikom wyjątkową wygodę i elastyczność.

Tradycyjne metody klonowania dysków mogą być uciążliwe i czasochłonne, zwłaszcza gdy wymagają użycia komputera. Jednakże, dzięki stacji of firmy Unitek, ten proces stał się znacznie prostszy i bardziej intuicyjny. Co więcej, unikalna funkcja umożliwiająca klonowanie dysków offline, bez konieczności połączenia z komputerem, dzięki czemu oszczędzamy czas i nie musimy do tego procesu dodatkowo zakupywać nie rzadko drogich oprogramowań.

W niniejszym artykule przedstawimy dokładnie możliwości i zalety oferowane przez stację klonującą do dysków NVMe Unitek SolidForce Advanced. Przyjrzymy się również możliwościom adaptacji tej stacji do różnych zastosowań, co czyni ją niezastąpionym narzędziem.

Dodatkowo, zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez zespół ITMAG filmem, który przeprowadzi Cię przez cały proces:Zacznijmy od omówienia zawartości opakowania. Wraz ze stacją producent dostarcza nam:

- przewód USB-C

- zasilacz sieciowy

- dwie sztuki termopadów, wraz z metalowymi nakładkami

- cztery gumowe uchwyty do dysków- instrukcja obsługi (również w języku polskim)


Jak używać stacji do klonowania dysków?

Użycie samej stacji jest bardzo proste. Wystarczy umieścić oba dyski NVMe wewnątrz stacji. Żeby tego dokonać, należy zdjąć metalową pokrywę do czego służy przesuwany przycisk blokady.Następnie naszym oczom ukarze się wnętrze stacji.W gnieździe A umieszczamy nasz dysk bazowy, a w gnieździe B dysk docelowy. Należy pamiętać, że dysk docelowy musi być wcześniej zainicjowany / sformatowany.

Dyski dłuższe niż 2230 należy wpiąć na stałe poprzez dołączone gumowe uchwyty. Następnie zalecamy nałożenie termopadów dołączonych do zestawu i nałożenie na nie metalowych nakładek. Dysk może wydzielać ciepło jak przy normalnej intensywnej pracy.

Producent uwzględnił fakt grzania się dysków podczas procesu klonowania, dlatego od spodu urządzenia zamieścił on wentylator, który załączy nam się po podpięciu do zasilania.Proces klonowania możemy zacząć już po umieszczeniu dysków i podpięciu jej do zasilania. Trzy diody powinny nam się zaświecić jeżeli prawidłowo wykonaliśmy wszystko do tej pory - dioda informująca o zasilaniu stacji, oraz diody przy oznaczeniach "A" oraz "B", które informują nas o wykryciu przez stacje obu dysków.

By zacząć proces należy przytrzymać przez około 3 sekundy przycisk, który znajdziemy obok gniazda na kabel USB-C.
Wszystkie diody powyżej oznaczeń "A" oraz "B" powinny nam się zaświecić (zamrugać).Proces klonowania w zależności od pojemności dysków może potrwać od 30 minut do 2-3 godzin. O stanie klonowania informują nas diody, które świecą się na niebiesko (powyżej oznaczeń "A" oraz "B"). Zapalą się one stopniowo gdy osiągniemy 25%, 50%, 75% oraz 100% sklonowanego dysku.

Gdy proces klonowania zostanie ukończony, należy sprawdzić czy wszystkie dane zostały poprawnie skopiowane.

UWAGA: Producent zaleca utworzenie kopii danych przed rozpoczęciem procesu klonowania. Nie należy również w czasie pracy odpinać stacji od zasilania.

Sama stacja może nam też posłużyć jako zewnętrzna obudowa dla dysków NVMe o przepustowości aż do 20 Gbps!

Dla kogo stacja do klonowania od firmy Unitek?

  1. Profesjonaliści IT i administratorzy sieci: Specjaliści mogą wykorzystywać stację Unitek SolidForce Advanced do szybkiego klonowania dysków NVMe w celu tworzenia kopii zapasowych danych, migracji systemów lub szybkiego przywracania systemów po awariach.

  2. Inżynierowie systemów i technicy komputerowi: Osoby odpowiedzialne za utrzymanie i zarządzanie infrastrukturą IT w firmach lub instytucjach mogą korzystać z tej stacji do szybkiego klonowania dysków bez konieczności korzystania z komputera.

  3. Hobbyści komputerowi i miłośnicy technologii: Entuzjaści komputerów mogą cieszyć się prostotą i wygodą korzystania z tej stacji do tworzenia kopii zapasowych swoich danych, klonowania systemów lub aktualizacji swoich urządzeń.

  4. Profesjonaliści zajmujący się naprawą komputerów: Serwisy komputerowe i technicy zajmujący się naprawą mogą znaleźć w tej stacji narzędzie do szybkiego kopiowania danych i przywracania systemów bez konieczności podłączania do pełnoprawnego komputera.

  5. Firmy i instytucje wymagające bezpiecznego klonowania danych: Dla firm i instytucji, które wymagają skutecznych i niezawodnych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych danych lub migracji systemów, stacja Unitek SolidForce Advanced może stanowić doskonałe rozwiązanie.Zainteresowany stacją? Zapraszamy do zakupu tutaj!