Zastanawiasz się, jaka podstawka chłodząca pod laptopa będzie dla Ciebie najlepsza? To akcesorium, po które warto sięgnąć, jeśli w Twoim laptopie doszło do przegrzania się jego podzespołów. Możesz zauważyć wówczas spadek wydajności urządzenia, zdarza się również, że laptop wyłącza się bez powodu. Odpowiednio dobrana podkładka chłodząca pod laptopa, może rozwiązać te problemy. Z naszego artykułu dowiesz się więcej na temat tego, jak działa podkładka oraz jakie są jej zalety. Wyjaśniamy również, na co warto zwrócić uwagę podczas jej zakupu. 

Kiedy warto zdecydować się na podstawkę chłodzącą pod laptopa?

Spadająca wydajność laptopa ma zwykle związek z jego przegrzewaniem się. Dzieje się tak zazwyczaj, kiedy korzystamy z urządzenia od dłuższego czasu i bardzo intensywnie, przykładowo podczas wielogodzinnej pracy albo grania w gry. Wówczas podzespoły działają na najwyższych obrotach, a ich temperatura może wzrastać aż do 100°C! Wtedy znajdujące się w urządzeniu wiatraki pracują jeszcze mocniej i wciągają do wnętrza kurz. Ma to niekorzystny wpływ na pracę laptopa. Problem stanowi tutaj także budowa laptopa, ponieważ jest on mniejszych rozmiarów niż stacjonarny komputer, ponadto wszystkie jego istotne części znajdują się w podstawie. Skutkuje to tym, że wbudowanym wiatrakom jeszcze trudniej ochłodzić całą konstrukcję. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się podkładka chłodząca pod laptopa.

Największe korzyści podstawek chłodzących

Jeżeli Twój laptop się przegrzał, na samym początku najlepiej jest przeczyścić układ chłodzenia za pomocą sprężonego powietrza. W przyszłości dobrze jest jednak zapobiegać ponownemu przegrzewaniu oraz zanieczyszczeniu najistotniejszych podzespołów sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj podkładka chłodząca pod laptopa.

Co możemy zaliczyć do jej najważniejszych zalet? Z pewnością skutecznie chłodzi laptopa w trakcie pracy i nie dopuszcza do jego przegrzania. Dzięki temu sprzęt zachowuje swoją wydajność, a jego części nie będą się zużywać tak szybko. Podstawka pod laptopa zapewnia również komfort użytkowania urządzenia, ustawiając je na podwyższeniu. Wówczas ekran jest na wysokości Twojego wzroku i nie trzeba się nad nim pochylać. Tym sposobem możesz zapobiec napięciu mięśni oraz bólom karku czy głowy.

Jaka podstawka pod laptopa będzie dla Ciebie idealna?

Jaką podkładkę chłodzącą pod laptopa wybrać, by dobrze nam służyła? Należy zwrócić uwagę na różne parametry i dobrać akcesorium, które najlepiej spełni nasze oczekiwania. Wśród nich znajdują się: 

 • wymiary oraz waga podstawki;
 • kompatybilność z wielkościami ekranów;
 • podświetlenie LED, ewentualnie RGB;
 • wygląd;
 • sposób, w jaki zasila się podkładkę;
 • materiał podkładki;
 • liczba wentylatorów;
 • wielkość wentylatorów;
 • prędkość obrotowa wentylatorów;
 • regulacja obrotów;
 • regulacja kąta nachylenia
 • poziom głośności;
 • dostępne porty oraz złącza.

Nasz sklep komputerowy z Poznania ITMAG ma w ofercie profesjonalne podstawki chłodzące przeznaczone do różnych rodzajów urządzeń - między innymi do notebooka czy do laptopa gamingowego. Warto dokładnie zapoznać się z propozycjami produktów. Dostępne są tutaj również inne akcesoria, w tym zasilacze do laptopów oraz baterie do laptopów.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się przydatny dla wszystkich, którzy zastanawiali się, jaka podstawka chłodząca pod laptopa będzie dla nich najodpowiedniejsza i dlaczego warto z niej korzystać. Dobrze dobrana zapobiega przegrzaniu urządzenia i zapewni jego sprawne działanie. Pamiętajmy, żeby dbać o swój sprzęt, ponieważ dzięki temu będzie mógł posłużyć nam przez długi czas.