Obudowa NVMe SolidForce Reefer Pro - szybka obudowa na dysk SSD z złączem USB4

Obudowa zewnętrzna na dyski SSD to coraz popularniejsze rozwiązanie, pozwalające na przenoszenie danych w łatwy i wygodny sposób.
Zastanawiasz się, jaka obudowa będzie dla Ciebie najlepsza?
Jeśli potrzebujesz maksymalnej wydajności i chcesz wykorzystać pełen potencjał złącza Thunderbolt 4 aka USB4, to warto zwrócić uwagę na SolidForce Reefer Pro od firmy Unitek.SolidForce Reefer Pro to bardzo szybka zewnętrzna obudowa do dysku SSD, która wykorzystuje złącze USB-C zgodne z Thunderbolt 4. Dzięki temu osiąga prędkości transferu danych na poziomie aż do 40 Gbps! Jest to jedna z nielicznych obudów na rynku, która jest w stanie wykorzystać pełen potencjał złącza USB4. Oznacza to, że możesz przesyłać pliki o rozmiarze kilku gigabajtów w zaledwie kilka sekund.


Obudowa SolidForce Reefer Pro jest kompatybilna z dyskami M.2 NVMe PCIe o długości 80mm lub 60mm.
W skład zestawu wchodzi: aluminiowa obudowa, kabel USB-C zgodny z Thunderbolt 4, aluminiowa blaszka, sylikonowy termopad do odprowadzania ciepła, 2x śrubki do montażu dysku (jedna z nich jest zapasowa), mały śrubokręt z lekkim magnesem, instrukcja obsługi oraz plastikowy wypełniacz.
Wszystkie te elementy zapewniają łatwy i bezpieczny montaż dysku SSD.


Przykład dobrze zamontowanego zestawu chłodzenia pasywnego.

W sklepie komputerowym ITMAG możesz nabyć SolidForce Reefer Pro w bardzo atrakcyjnej cenie. Obudowa ta to produkt doskonale wykonany, charakteryzujący się wysoką jakością wykonania i dbałością o każdy szczegół. Jeśli więc potrzebujesz szybkiej, niezawodnej i funkcjonalnej obudowy na dysk SSD, SolidForce Reefer Pro to doskonały wybór!

Poniżej, przedstawiamy testy obudowy zewnętrznej. Dysk który został użyty, to model Kingston 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NV2.
Test na urządzeniu mobilnym ze złączem Thunderbolt 4 - urządzenie podpiąte do prądu.


Test na urządzeniu mobilnym ze złączem Thunderbolt 4 - urządzenie działające na baterii.


Dla porównania test "tradycyjnej" szybkiej zewnętrznej obudowy NVMe z maksymalną prędkością 10Gbps - ten sam dysk.

Oczywiście, przy użyciu szybszego dysku powinniśmy osiągnąć prędkości maksymalne dla tej obudowy - nawet do 4000MB/s.


Dodatkowy test na urządzeniu mobilnym ze złączem Thunderbolt 4 - inny dysk: SK Hynix M.2 2230 Pcie Nvme BC711 256GB - polecany przez nas do konsol Steam Deck. Urządzenie podpiąte do prądu.

Co ciekawe, warto zwrócić uwagę - jeżeli pracujemy ze sprzętem mobilnym - czy pracuje on aktualnie "pod prądem". Czasem w zależności od niektórych ustawień, które mogą być zależne od producenta np. danego laptopa, w trybie bateryjnym mogą być wymuszone różnego rodzaju funkcje oszczędzania baterii, które uniemożliwią korzystanie z pełnych prędkości jakie daje złącze Thunderbolt 4.

Jak można zauważyć, tak było też w naszym przypadku - obudowę testowaliśmy na urządzeniu Asus Z13 w wersji z 2022 roku z wpiętą stacją ROG XG oraz na baterii - różnica w zapisie jest spora.

Nie zalecamy też innego użycia tej obudowy, niż bezpośrednie wpięcie jej w port Thunderbolt - w przeciwnym wypadku prędkości mogą być o wiele niższe (z uwagi na użycie rozwiązania pośredniczącego np. HUB-a).

Uwaga: obudowa zewnętrzna dysku może być ciepła lub bardzo ciepła podczas pracy, co jest zjawiskiem całkowicie normalnym, zważywszy na wysokie prędkości - stąd też ważne jest, by wcześniej dobrze umieścić elementy chłodzenia pasywnego zawartego w zestawie.PS. Dostaliśmy informację z dystrybucji, że nowa partia obudów będzie posiadała znacznie grubszy radiator, żeby jeszcze lepiej odprowadzać ciepło z dysku podczas intensywnego użytkowania ;).

Dlaczego miałbym chcieć mieć obudowę dysku SSD?

Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć zakup SolidForce Reefer Pro od Unitek. Oto kilka z nich:

  1. Szybkość transferu danych: SolidForce Reefer Pro to jedna z najszybszych obudów zewnętrznych na rynku, która obsługuje złącze Thunderbolt 4 aka USB4 i pozwala na transfer danych z prędkością do 40 Gbps. Dzięki temu możesz przenieść duże pliki, takie jak filmy w jakości 4K lub gry, w zaledwie kilka sekund.

  2. Łatwość użytkowania: Ta obudowa ssd jest bardzo łatwa w obsłudze. Wystarczy podłączyć ją do laptopa lub komputera stacjonarnego za pomocą kabla USB-C i już możesz korzystać z dodatkowego miejsca na dysk.

  3. Mobilność: SolidForce Reefer Pro jest lekka i kompaktowa, co czyni ją idealną do użytku mobilnego. Możesz zabrać ją ze sobą do pracy, na uczelnię lub w podróż, aby mieć dostęp do swoich plików zawsze i wszędzie.

  4. Ochrona danych: Obudowa jest wykonana z trwałych materiałów, które chronią dysk przed uszkodzeniami mechanicznymi i elektrycznymi. Oczywiście - nie zalecamy nim rzucać ;). Dodatkowo w zestawie znajduje się termopad do odprowadzania ciepła, który pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę dysku, co wpływa na jego wydajność i żywotność oraz odpowiednie warunki termiczne.

  5. Uniwersalność: Obudowa ssd SolidForce Reefer Pro jest kompatybilna z większością dysków M.2 NVMe PCIe. Możesz więc wybrać dysk, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zainstalować go w obudowie.

  6. Łatwy dostęp do dysku SSD NVMe: wystarczy odsunąć przycisk blokady, i już mamy dostęp do dysku ssd - przydatne, jeżeli często je wymieniamy. Dysk oczywiście nie wypadnie po jej otwarciu, jeżeli używamy śrubek które są dołączone do zestawu.Jak działa obudowa SSD?

W nawiązaniu do modelu SolidForce Reefer Pro od firmy Unitek, obudowa SSD zazwyczaj składa się z trzech głównych elementów: zewnętrznej obudowy, płyty kontrolnej oraz kabla USB. W przypadku SolidForce Reefer Pro, obudowa jest wykonana z aluminium, co zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła z dysku SSD. Obudowa jest również wyposażona w sylikonowy termopad, który pomaga w tym procesie.

Płyta kontrolna jest elementem pośredniczącym pomiędzy dyskiem SSD a portem USB w komputerze. W przypadku SolidForce Reefer Pro, płyta kontrolna umożliwia wykorzystanie pełnej prędkości USB4 i zapewnia stabilne połączenie między dyskiem a komputerem.

Kabel USB jest zazwyczaj standardowym kablem USB-A do USB-C lub USB-C do USB-C. W przypadku SolidForce Reefer Pro, kabel jest zgodny z USB4 i umożliwia transfer danych z prędkością do 40 Gb/s.

Wszystkie te elementy razem tworzą szybką obudowę SSD, która umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału dysku SSD i zapewnia szybki transfer danych pomiędzy urządzeniami.


Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty sklepu komputerowego ITMAG w Poznaniu. W ofercie posiadamy już ponad 40 tysięcy produktów!
Pamiętaj, że produkty marki Unitek zakupione w ITMAG, mogą być objęte nawet 3 letnią gwarancją! Szczegóły dostępne po kliknięciu w baner poniżej: