Chcesz wiedzieć, jaki monitor do pracy zdalnej najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? W niniejszym artykule znajdziesz szereg wskazówek na temat tego, który model będzie najbardziej odpowiedni w Twoim zawodzie. Zainteresowane osoby zachęcamy do lektury tekstu!

Podpowiadamy, jaki monitor do pracy zdalnej wybrać

Wiele osób zastanawia się, jaki monitor do pracy w domu wybrać. Nic dziwnego - to sprzęt, z którego korzysta się często przez większość czasu. Dlaczego warto dokładnie rozważyć zakup tego urządzenia? Dobrze dobrany polepszy Twoją efektywność, a także ochroni oczy w czasie długich godzin przebywania przed komputerem. 

Na to, jaki rodzaj monitora zamierzamy kupić, wpływ ma również wykonywany przez nas zawód. Należy pamiętać, że każda z profesji wiąże się z nieco innymi potrzebami. Wyjaśniamy, na czym warto się skupić, planując zakup monitora do pracy z domu.

Monitor do pracy zdalnej - na co zwrócić uwagę?

Rozważając kwestię, jaki monitor do pracy z domu wybrać, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Istotne są tutaj parametry, takie jak przekątna, rozdzielczość, a także proporcje ekranu. Dla różnych rodzajów pracy, parametry te mogą być odmienne.

Ważną sprawą jest także ergonomia i komfort pracy. Trzeba pamiętać o regulacji pochylenia i kąta obrotu, jak również o technologiach gwarantujących ochronę wzroku. Kolejna kwestia to wyposażenie w różnego typu porty, gwarantujące kompatybilność monitora z komputerem.

Zastanów się dobrze, jakie masz potrzeby w związku z wykonywanym zawodem. Na co poświęcasz najwięcej czasu w pracy i ile czasu spędzasz przed ekranem komputera. 

Monitor do pracy z danymi oraz tekstem

Jaki monitor do pracy zdalnej sprawdzi się w przypadku osób pracujących z dużą ilością danych lub tworzących teksty? Dla pracowników księgowości, analityków, redaktorów lub tłumaczy, korzystnym rozwiązaniem są monitory z dużym ekranem. Zwróć również uwagę, czy urządzenie posiada funkcję pivot (możliwość ustawienia ekranu w pozycji pionowej). Pozwoli Ci to zobaczyć więcej wierszy tabelek bądź linijek tekstu, a dzięki temu Twoja praca będzie przebiegała sprawniej.

Sprzęt dla programisty

Na co należy zwrócić uwagę, jeśli pracujesz w zawodzie programisty? Bardzo ważna jest rozdzielczość, a także częstotliwość odświeżania. Najkorzystniejsza będzie rozdzielczość Full HD, a częstotliwość odświeżania powinna wynosić minimum 60 Hz. Istotne są też funkcje ochrony oczu oraz możliwość obrotu ekranu pivot, o której już wspominaliśmy.

Programistom zazwyczaj nie są potrzebne monitory o bardzo dużej przekątnej. Niełatwo jest ogarniać wzrokiem duży ekran, na którym znajduje się ogromna ilość kodu. W takim przypadku dobrze jest także rozważyć zakup dwóch mniejszych monitorów. Liczą się też proporcje. Korzystne rozwiązanie to monitory kwadratowe posiadające proporcje 5:4 oraz 4:3 albo panoramiczne z proporcjami 16:9. 

Monitor przeznaczony dla grafika i fotografa

Monitor to bardzo ważne narzędzie pracy w przypadku grafików oraz fotografów. Niezwykle istotna jest tu jakość kolorów. Najlepiej wybrać matryce IPS lub AH-IPS. Umożliwiają one wyświetlanie 24-bitowych kolorów. Tego rodzaju odwzorowanie rzeczywistych barw polepsza jakość pracy. 

Kolejna ważna cecha monitorów, z których korzystają graficy i fotografowie, to przekątna. Dobrze, by wynosiła minimum 24. Bardziej wymagający użytkownicy powinni skorzystać z szerszych modeli.

Pracownicy tych zawodów z pewnością powinni sięgnąć po rozdzielczość Full HD, dobrze jest też zastanowić się nad opcjami QHD oraz 4K. 

ITMAG - sklep, który spełni Twoje oczekiwania

W ofercie naszego sklepu dostępne są profesjonalne monitory o różnych parametrach. Duży wybór sprawia, że każdy może znaleźć tu coś odpowiedniego dla siebie. Wśród naszych produktów znajdują się także akcesoria do monitorów oraz drukarki.

Zapewniamy urządzenia, które pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów. Jeśli potrzebujesz pomocy w czasie realizacji zakupu, możesz skontaktować się z nami mailowo bądź telefonicznie. Kompetentna obsługa ITMAG chętnie pomoże Ci dobrać najkorzystniejsze rozwiązanie. 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się przydatny, jeśli zastanawialiście się, jaki monitor do pracy zdalnej będzie dla Was najbardziej odpowiedni. Pamiętajmy, że odpowiedni sprzęt do pracy korzystnie wpływa na nasz komfort, a co za tym idzie - efektywność.