Przygotowując stanowisko gracza, z pewnością zastanawiasz się, jaka klawiatura do gier będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Dobrze dobrana klawiatura ma spory wpływ na szybkość reakcji oraz komfort podczas gry przez długie godziny. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jaką klawiaturę gamingową wybrać, by spełniła nasze oczekiwania. Zachęcamy do lektury tekstu!

Rodzaje klawiatur do gier

Jeśli zastanawiacie się, jaka klawiatura gamingowa będzie dla Was najlepsza, warto bliżej zapoznać się z jej rodzajami. Przedstawiamy je poniżej.

1. Klawiatura mechaniczna - pod każdym przyciskiem tej klawiatury znajduje się przełącznik, co gwarantuje natychmiastową reakcję na kliknięcie. Dzięki temu podczas gry możliwa jest szybka reakcja oraz precyzja. Warto wiedzieć, że praca takiej klawiatury jest dość głośna. Jej niewątpliwą zaletą jest trwałość, ponieważ wyróżnia się długą żywotnością przełączników.

Przełączniki mechaniczne, które spotyka się najczęściej:

  • czerwone – to przełączniki zapewniające gładkie ruchy oraz niezbyt głośną pracę. Są dobrym rozwiązaniem dla graczy, natomiast podczas pisania sprawdzają się średnio;

  • brązowe - są to przełączniki dotykowe charakteryzujące się trochę większym oporem oraz bardziej wyczuwalną możliwością klikania. Sprawdzają się podczas gry, a także pisania;

  • niebieskie - ten rodzaj przełączników to przełączniki dźwiękowo-dotykowe, cechuje je głośna praca oraz to, że trochę dłużej wracają do pozycji początkowej.

2. Klawiatura membranowa - to sprzęt wyróżniający się stosunkowo niską ceną i dość prostą konstrukcją. W tym przypadku nie możemy spodziewać się tak dużej precyzji oraz szybkości reakcji, dlatego sprawdzi się w przypadku gier, w których nie jest konieczna natychmiastowa reakcja. Jest to klawiatura, która pracuje znacznie ciszej niż mechaniczna.

3. Klawiatura hybrydowa - tego typu sprzęt jest swojego rodzaju kompromisem między klawiaturą mechaniczną a membranową. Umiejscowione w tej klawiaturze przełączniki posiadają gumową membranę, a także mechanizm zbliżony do “switcha” z mechanicznej klawiatury. To dobre rozwiązanie dla osób, które grają zarówno w wolniejsze, jak i bardziej dynamiczne gry.

Przewodowa czy bezprzewodowa klawiatura dla graczy?

Jaka klawiatura do gier - bezprzewodowa czy przewodowa sprawdzi się najlepiej? Bezprzewodowe klawiatury dla graczy zdarzają się raczej rzadko. Połączenie bez kabla wiąże się zwykle z opóźnieniami i wymaga sprawdzania poziomu energii, co nie jest korzystne dla gracza. Jej plusem jest oczywiście wygoda korzystania oraz łatwy transport.

Przewodowa klawiatura dla gracza jest znacznie bardziej popularna. Wyróżnia ją niezawodność, szybkość, a także korzystna cena.

Klawiatura do gier, która spełni Twoje oczekiwania

Trudno jednoznacznie określić, jaka jest najlepsza klawiatura gamingowa. Przede wszystkim należy dostosować ją do indywidualnych preferencji. Odpowiednio dobrana klawiatura pozwala graczom na precyzyjne oraz szybkie ruchy w trakcie rozgrywki. W sklepie ITMAG dostępne są różnego rodzaju klawiatury dla graczy. Chcesz kupić klawiaturę do 200 zł, a może zamierzasz wydać więcej? Warto zapoznać się z naszą ofertą. Posiadamy szeroki asortyment sprzętu w różnych cenach - u nas z pewnością znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania.

W ITMAG zamówisz również:

Przez naszą firmę realizowana jest także profesjonalna naprawa notebooków w Poznaniu

W razie potrzeby podczas składania zamówień służymy fachową poradą.