• Planet GS-4210-8T2S

Symbol: GS-4210-8T2S
733.00
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier DPD 0
Odbiór osobisty po przedpłacie 0
Dostępność Mało
EAN 4711605286039

Masz pytania? Zadzwoń: 664 700 571

Doskonały zarządzany przełącznik brzegowy z zaawansowanym przełączaniem L2/L4 i bezpieczeństwem

PLANET GS-4210-8T2S to 8-portowy Gigabitowy zarządzany przełącznik Ethernet z interfejsami SFP zaprojektowany specjalnie do budowy pełnej gigabitowej sieci szkieletowej, aby niezawodnie przesyłać i przekazywać dane do zdalnej sieci przez światłowód. Urządzenie udostępnia 8 portów miedzianych 10/100/1000BASE-T i 2 dodatkowe interfejsy światłowodowe 100/1000BASE-X SFP z wbudowanym systemem zasilania. GS-4210-8T2S zapewnia przyjazne dla użytkownika, ale zaawansowane interfejsy zarządzania IPv6 / IPv4 oraz liczne funkcje przełączania L2 / L4. Jest to najlepsza inwestycja dla firm i SOHO rozbudowujących lub modernizujących swoją infrastrukturę sieciową. 

image

Rozwiązanie sieciowe w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego minimalizujące ryzyko związane z bezpieczeństwem

GS-4210-8T2S obsługuje protokoły SSHv2 i TLS, aby zapewnić silną ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami. Zawiera szereg funkcji bezpieczeństwa cybernetycznego, takich jak DHCP Snooping, ARP Inspection Protection, 802.1x kontrola dostępu do portu i sieci, zarządzanie kontami użytkowników RADIUS i TACACS+, uwierzytelnianie SNMPv3 itp.

 

image

 

Pierścień redundantny, szybkie odzyskiwanie dla krytycznych aplikacji sieciowych

GS-4210-8T2S obsługuje technologię redundantnego pierścienia i charakteryzuje się silną, szybką zdolnością samoregeneracji, aby zapobiec przerwom i zewnętrznym włamaniom. Włącza zaawansowaną technologię ITU-T G.8032 ERPS (Ethernet Ring Protection Switching) oraz protokół Spanning Tree Protocol (802.1s MSTP) do sieci klienta w celu zwiększenia niezawodności systemu i czasu pracy w różnych środowiskach. 

 

image

 

Przyjazna dla środowiska, bezwentylatorowa konstrukcja zapewniająca cichą pracę

GS-4210-8T2S w metalowej obudowie o wymiarach biurka został zaprojektowany do cichej i efektywnej pracy, ponieważ nie posiada wentylatora i ma optymalną moc wyjściową. Dzięki temu GS-4210-8T2S może być wdrożony w każdym środowisku bez wpływu na jego wydajność.

 

Zarządzanie podwójnym stosem IPv6/IPv4

Obsługując zarówno protokoły IPv6 jak i IPv4, GS-4210-8T2S pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom wejść w erę IPv6 przy najniższych nakładach inwestycyjnych, ponieważ urządzenia sieciowe nie muszą być wymieniane ani remontowane, jeśli tworzona jest sieć brzegowa IPv6 FTTx. 

 

image

 

Solidne funkcje warstwy 2

GS-4210-8T2S może być zaprogramowany do zaawansowanych funkcji zarządzania przełącznikiem, takich jak dynamiczna agregacja łączy portów, 802.1Q VLAN i Q-in-Q VLAN, protokół Multiple Spanning Tree (MSTP), ochrona przed pętlami i BPDU, IGMP snooping i MLD snooping. Poprzez agregację łączy, GS-4210-8T2S umożliwia działanie high-speed trunk łączącego wiele portów i obsługuje również przełączanie awaryjne.  Również protokół Link Layer Discovery Protocol (LLDP) jest protokołem warstwy 2, który pomaga wykryć podstawowe informacje o sąsiednich urządzeniach w lokalnej domenie rozgłoszeniowej.

 

image

 

Efektywne sterowanie ruchem

GS-4210-8T2S jest wyposażony w solidne funkcje QoS i wydajne zarządzanie ruchem w celu zwiększenia usług dla danych klasy biznesowej, rozwiązań głosowych i wideo. Funkcjonalność obejmuje kontrolę burzy broadcast/multicast, kontrolę przepustowości na port, priorytet IP DSCP QoS oraz remarking. Gwarantuje to najlepszą wydajność transmisji VoIP i strumieni wideo oraz umożliwia przedsiębiorstwom pełne wykorzystanie ograniczonych zasobów sieciowych.

 

Potężne zabezpieczenia

GS-4210-8T2S oferuje kompleksową listę kontroli dostępu (ACL) od warstwy 2 do warstwy 4 w celu zapewnienia bezpieczeństwa na brzegu sieci. Może być wykorzystywana do ograniczania dostępu do sieci poprzez odrzucanie pakietów w oparciu o źródłowy i docelowy adres IP, porty TCP/UDP lub zdefiniowane typowe aplikacje sieciowe. Mechanizm ochrony obejmuje również uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń 802.1x oparte na portach i MAC. Dzięki funkcji prywatnych sieci VLAN można uniemożliwić komunikację między portami brzegowymi, aby zapewnić prywatność użytkowników. Administratorzy sieci mogą teraz budować wysoce bezpieczne sieci korporacyjne przy znacznie mniejszym nakładzie czasu i pracy niż dotychczas.

 

Przyjazne i bezpieczne zarządzanie 

Aby zapewnić efektywne zarządzanie, GS-4210-8T2S jest wyposażony w interfejsy zarządzania Command Line, Web i SNMP.

  • Dzięki wbudowanemu interfejsowi zarządzania opartemu na sieci Web, GS-4210-8T2S oferuje łatwe w użyciu, niezależne od platformy zarządzanie i możliwość konfiguracji.
  • Do zarządzania tekstowego można uzyskać dostęp przez Telnet i port konsoli.
  • Dzięki obsłudze standardowego protokołu SNMP, przełącznik może być zarządzany za pomocą dowolnego oprogramowania do zarządzania opartego na SNMP.
    Co więcej, GS-4210-8T2S oferuje bezpieczne zdalne zarządzanie poprzez obsługę połączeń SSHv2, TLSv1.2 i SNMP v3, które szyfrują zawartość pakietów w każdej sesji.

 

image

 

Elastyczne rozwiązanie  na duże odległości

Dwa porty mini-GBIC wbudowane w GS-4210-8T2S obsługują automatyczne wykrywanie SFP i podwójną prędkość, ponieważ są wyposażone w światłowodowe transceivery 100BASE-FX i 1000BASE-SX/LX SFP (small form-factor pluggable) do uplinkowania do przełącznika szkieletowego i centrum monitorowania w dużej odległości. Odległość można zwiększyć z 550 metrów do 2 kilometrów (światłowód wielomodowy) i do 10/20/40/60/80/120 kilometrów (światłowód jednomodowy lub WDM). Nadają się one doskonale do zastosowań w centrach danych przedsiębiorstw i w sieciach dystrybucyjnych.

 

Inteligentny mechanizm diagnozowania SFP

GS-4210-8T2S obsługuje funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która może łatwo monitorować parametry SFP w czasie rzeczywistym dla administratora sieci, takie jak wyjściowa moc optyczna, wejściowa moc optyczna, temperatura, prąd bias lasera i napięcie zasilania transceivera.

 

imageGwarancja: Producenta (36m)
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci