• Kategorie
  • Szukaj
  • Monitory Poznań

Monitory komputerowy - jaki będzie odpowiedni?

Jeśli szukasz monitora do swojego stanowiska, to świetnie trafiłeś! W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór monitorów różnych producentów o różnych parametrach technicznych, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Jaki monitor wybrać?

Wybór monitora do swojego stanowiska może być trudny, ponieważ istnieje bardzo dużo parametrów które należy wziąć pod uwagę takich jak:jakość obrazu, rozmiar ekranu, typ matrycy czy częstotliwość odświeżania obrazu.

Co z częstotliwością odświeżania obrazu?

Częstotliwość odświeżania obrazu to podstawowy parametr monitora. W skrócie częstotliwość odświeżania jest wyrażona w hercach (Hz), im ten parametr jest wyższy, tym obraz jest bardziej płynny i stabilny. W naszej ofercie znajdziesz monitory o różnej częstotliwości odświeżania obrazu, od tych podstawowych 60 Hz, aż po 240 Hz dla bardziej wymagających użytkowników.

Rozdzielczość ekranu 4K, a może Full HD?

Jakość obrazu to bardzo ważny parametr dla każdego użytkownika monitora. Przy wyborze monitora należy sprawdzić jaką rozdzielczość ekranu ma dany model monitora, im wyższa jest rozdzielczość ekranu, tym nasz obraz jest wyraźniejszy i bardziej szczegółowy. Monitory w rozdzielczości Full HD (1920px x 1080px) sprawdzą się idealnie dla niewymagających użytkowników i graczy. Natomiast monitory z rozdzielczością 4K ( 4096px na 3112px oraz 3840px na 2160 px) zachowujące proporcje ekranu 16:9, będą idealne dla bardziej wymagających użytkowników którzy cenią sobie jakość oglądania filmów i bardziej wymagających graczy.

Typy matryc w monitorach

Matryca IPS czy TN ?

Typ matrycy w monitorze to kolejny ważny parametr na który powinniśmy spojrzeć przy wyborze monitora.
W monitorach wyróżniamy 2 typy matryc są to matryce IPS i TN. Matryce typu TN zazwyczaj są tańsze od IPS i charakteryzuje je krótszy czas reakcji, będzie to więc idealny wybór dla graczy. Matryce typu IPS są droższe, dzięki czemu oferują lepszy kąt widzenia oraz lepsze odwzorowanie kolorów, sprawia to, że jest to częsty wybór dla osób pracujących przy obróbce grafiki i wideo.

Przekątna ekranu monitora

Rozmiar ekranu monitora jest równie ważny co wszystkie poprzednie parametry. Większy ekran zapewnia dużo lepsze wrażenia w podczas oglądania filmów i jest bardzo wygodny. W naszej ofercie znajdziesz monitory o przekątnej ekranu od 21" i mniejszych aż do 32". Każdy znajdzie coś dla siebie.

Podstawowe złącza monitorów

Podstawowe złącza, które są w naszej ofercie to HDMI, DisplayPort, VGA, DVI. Są to standardowe złącza i są kompatybilne ze zdecydowaną większością kart graficznych, więc nie musisz bać się o problem z podłączeniem swojego monitora bez korzystania z dodatkowych adapterów czy kabli. Wszystkie monitory w naszym sklepie są wyposażone w co najmniej jedno z wyżej podanych podstawowych złącz transmisyjnych.

Jeżeli potrzebujesz porady w doborze odpowiedniego rozwiązania, zgłoś się do specjalistów ze sklepu komputerowego ITMAG.

 

  • Producenci