Środki czystości takie jak sprężone powietrze pozwolą utrzymać nasz sprzęt w czystości, a dzięki załączonej rurce łatwiej dotrzemy do trudno dostępnych miejsc. Alkohol izopropylowy szybko odparowuje, więc idealnie nadaje się do odtłuszczenia elementów elektronicznych lub do starcia resztek pasty termoprzewodzącej, przed nałożeniem nowej. Do ścierania zabrudzeń polecamy użycie ściereczek bezpyłowych lub gąbek melaminowych.

Jak czyścić komputer sprężonym powietrzem?

Sprężone powietrze należy trzymać pionowo, a części komputerowe (po ich demontażu np. z obudowy komputera) obracać, tak by pozbyć się resztek kurzu i zanieczyszczeń. Nie należy obracać tuby ze sprężonym powietrzem do góry nogami - powoduje to skroplenie gazu. Należy pamiętać, że sprężone powietrze jest gazem łatwopalnym - nie należy czyścić nim w pobliżu urządzeń które mogą emitować ogień.

Gdzie kupić sprężone powietrze?

Sprężone powietrze jest zawsze dostępne od ręki w sklepie ITMAG w Poznaniu. Posiadamy pojemniki o różnych pojemnościach.

Alkohol izopropylowy gdzie kupić?

Alkohol izopropylowy (izopropyl IPA) można zakupić stacjonarnie w sklepie ITMAG. Posiadamy butelki z dozownikiem w pojemnościach od 100ml.

Gąbka melaminowa

Gąbka melaminowa sprawdza się przy usuwaniu zabrudzeń, przy czym sama nie zastawia po sobie włókien. Często nazywana jest magiczną gąbka. 5 sztuk w opakowaniu zbiorczym. Uwaga: nie należy używać wody w przypadku czyszczenia zabrudzeń związanych z układami elektronicznymi.


Ściereczki bezpyłowe


Idealnie nadają się do czyszczenia powierzchni płytek drukowanych, nie pozostawia pyłu. 24 sztuki w jednym opakowaniu.

Na profesjonalne czyszczenie sprzętu komputerowego zapraszamy do salonu ITMAG w Poznaniu. Czyszczenie sprzętu po zalaniu? Zapraszamy jak najszybciej! Takie kwestie nie mogą czekać!