Jesteś zapalonym graczem i zastanawiasz się, jaka myszka gamingowa będzie dla Ciebie najlepsza? Obecnie na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych modeli o różnych parametrach. Warto dokładnie przemyśleć, jakie mamy oczekiwania wobec myszki, ponieważ wówczas łatwiej będzie dobrać odpowiedni model. W niniejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu, jeśli potrzebna Ci dobra tania myszka gamingowa.

Co jest istotne podczas wyboru myszy gamingowej?

Chcąc dowiedzieć się, jaka mysz gamingowa najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, zwróć koniecznie uwagę na aspekty, które przedstawiliśmy poniżej.

Sensor

Sensor to najistotniejszy element, tzw. serce myszki i ma wpływ na to, jak dobrze działa mysz. Aktualnie wiele osób decyduje się na myszkę z sensorem optycznym. Gwarantuje ona dużą dokładność podczas działania bez względu na to, jaki ustawimy poziom czułości.

Rozdzielczość 

Jeżeli lubisz dynamiczną grę, postaw na wyższą rozdzielczość. Im wyższa rozdzielczość, tym szybsze działanie myszki.

Łączność

Możesz wybrać łączność bezprzewodową lub przewodową. To dylemat wielu graczy, którzy rozważają, jaką myszkę gamingową kupić. Mysz bezprzewodowa z pozwala na pełną swobodę ruchów i nie ogranicza ich. Ponadto używając jej, nie ryzykujemy, że inne kable znajdujące się na biurku spowodują niepożądany ruch kursora. Jednak w przypadku urządzenia bezprzewodowego należy pamiętać o jego ładowaniu bądź zapasie baterii. Mogą pojawić się opóźnienia, co niekorzystnie wpływa na reakcje w grze, zwłaszcza w tych, które wymagają refleksu.

Z kolei myszka przewodowa to gwarancja niezawodnego połączenia i braku opóźnień. Korzystając z niej, nie musimy również martwić się, że rozładuje nam się akumulator. Może ona jednak ograniczać ruchy w czasie rozgrywek.

Liczba programowalnych przycisków 

Istnieją modele, w których ma to bardzo duże znaczenie. W przeważającej liczbie gier (np. w przypadku pierwszoosobowych strzelanek, erpegów albo przygodówek) wystarczające będą dwa dodatkowe przyciski znajdujące się pod kciukiem. Dzięki temu można szybko aktywować dodatkową funkcję. Jeśli chodzi o FPS’y to dobrze, jeśli mamy specjalny przycisk pozwalający zmienić rozdzielczość DPI. Z kolei gracze MMO i MOBA dobrze wykorzystają nawet 12 programowalnych przycisków.

Waga

Jeśli nie wiesz, jaka mysz gamingowa jest najlepsza dla Ciebie, weź pod uwagę także to, ile waży. To istotna, choć często pomijana cecha. Mysz o małej wadze sprawdzi się w trakcie dynamicznych rozgrywek. Ciężka mysz to dobre rozwiązanie dla osób, dla których liczy się precyzja oraz kontrola.

Konstrukcja

Mysz powinna być skonstruowana w taki sposób, by była dopasowana do dłoni oraz stosowanego chwytu. Warto zaopatrzyć się w odpowiednio wyprofilowaną mysz, dzięki której można grać w maksymalnie komfortowych warunkach.

ITMAG - profesjonalny sprzęt komputerowy

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się przydatny, jeśli zastanawialiście się, jaką myszkę wybrać do gier. Rodzaj myszki dobrze jest dopasować do rodzaju gier, które preferujemy. W ten sposób możemy nabyć model, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Warto także dokładnie sprawdzić jej parametry. Czy istnieje tania dobra myszka gamingowa? W sklepie ITMAG znaleźć można szeroki wybór modeli w korzystnych cenach. Każdy produkt dokładnie opisano, tak by można było dobrać propozycję najbardziej odpowiednią dla siebie. W razie potrzeby można skontaktować się z fachową obsługą, która chętnie doradzi podczas realizacji zakupu.

Dla miłośników gier proponujemy także klawiatury dla graczy oraz słuchawki dla graczy. U nas dostępny jest sprzęt, który pochodzi wyłącznie od sprawdzonych producentów. A może Twoje urządzenie przestało działać poprawnie i potrzebujesz szybkiej oraz skutecznej pomocy? Realizowana przez nas naprawa notebooków w Poznaniu sprawi, że Twój sprzęt szybko wróci do pełnej sprawności. Nasz serwis obejmuje również naprawę laptopów i komputerów stacjonarnych.

Życzymy powodzenia w poszukiwaniu najlepszej dla siebie myszki oraz doborze pozostałego sprzętu!