iFixit to Amerykańska firma, która publikuje bezpłatne poradniki internetowe oraz przewodniki dotyczące naprawy urządzeń elektronicznych oraz gadżetów. Zajmuje się również sprzedażą specjalistycznych narzędzi służących do naprawy elektroniki użytkowej, posiadają również części oryginalne oraz zamienne do niektórych urządzeń.

Poradniki iFixit cechują się wysoką precyzją.
Każde urządzenie podzielone jest na sekcje dotyczące wymiany podzespołu. Często nawet jeżeli urządzenie służy sam przez lata i jest w pełni sprawne, dochodzi kwestia wymiany baterii która jest materiałem eksploatacyjnym. Tutaj strona iFixit przychodzi z pomocą. Mamy również informację o subiektywnej ocenie łatwości naprawy (w skali od 1 do 10). Czasem nawet jest informacja ile mniej więcej czasu powinien nam zająć taki proces (oczywiście chodzi o osobę, która wykonuje takie czynności zawodowo a nie hobbistycznie). Warto zwrócić również uwagę, na informację o wymaganych narzędziach które znacznie powinny ułatwić cały proces naprawy urządzenia lub wymiany danego podzespołu.

Każdy z poradników podzielony jest na części, a każda z części opisana jest krok po kroku. Występują również ostrzeżenia, na co warto zwrócić uwagę podczas np. demontażu obudowy.

Większość podzespołów w przypadku urządzeń mobilnych jest scalana w jeden układ, stąd wymiana odbywa się na zasadzie łączenia konkretnych elementów a nie np. lutowania, więc są to poradniki w których pokazany jest proces wymiany a nie np. naprawy podzespołu. Nazwijmy to LEGO dla dorosłych. Nawet w przypadku urządzeń marki Apple możemy znaleźć szczegółowe poradniki.

W naszej ofercie sklepu znajdziesz dużo narzędzi od iFixit w świetnych cenach!
Precyzyjne wkrętaki, maty magnetyczne, uchwyty do demontażu ekranów LCD, pęsety oraz więcej!

Jeżeli nie chcesz podjąć się samodzielnej naprawy, zawsze możesz podesłać do nas swój sprzęt do wyceny lub jeżeli masz niedaleko podjedź do naszego punktu w Poznaniu! Doradzimy, pomożemy, naprawimy. Podejmujemy się naprawy nie tylko laptopów, smartfonów oraz komputerów stacjonarnych. Jeżeli naprawa wymaga lutowania, a nie masz odpowiednich możliwości lub umiejętności zgłoś się do nas!